Verizon
Venituri de 34,31 mld. $, profit GAAP de 1,25 $ pe acțiune și numerar liber de 7,80 mld. $. Verizon ridică țintele pentru abonați și numerar liber; datoria și achizițiile continuă să consume resurse.
26–30 octombrie 2026
Datele, orele și rezultatele pentru selecția de 100 de companii și celelalte analize publicate. Caută o companie sau vezi cine a publicat deja.
Calendarul raportărilor
Date anunțate de companii. Orele sunt ale României; momentul publicării rezultatelor poate fi diferit de ora conferinței.
30 raportări
Venituri de 34,31 mld. $, profit GAAP de 1,25 $ pe acțiune și numerar liber de 7,80 mld. $. Verizon ridică țintele pentru abonați și numerar liber; datoria și achizițiile continuă să consume resurse.
Venituri de 5,83 mld. $ și profit ajustat de 3,30 $ pe acțiune, peste estimările companiei. Celestica vede venituri de 40 mld. $ în 2027, dar extinderea fabricilor cere investiții mai mari.
Venituri 24,188 mld. $, peste consens; pierdere core −0,34 $, mai slabă decât −0,25 $ așteptat. Acțiunea închide ziua raportului la −10,69%.
Vânzări core 5,081 mld. $ și EPS core 0,91 $, peste estimări. Optica crește cu 44%; ghidajul Q4 depășește așteptările. Prima reacție: −1,13%.
Volume +5%, venituri de 13,38 mld. $ și EPS comparabil 0,91 $, peste estimări. Ghidaj anual ridicat; analiza completă include dividendul și scenarii de preț.
Venituri de 8,58 mld. $, +2%, și profit ajustat de 1,45 $ pe acțiune, +8%. Profitul GAAP pe acțiune a scăzut la 1,25 $; creșterea indicatorului ajustat nu spune singură toată povestea.
Venituri de 1,385 mld. $ și profit net de 241 mil. $. SoFi ridică țintele pentru 2026; divizia de tehnologie încă scade față de anul trecut.
Venituri record de 1,424 mld. $, +12%, dar profit GAAP de 0,51 $ pe acțiune, sub cele 0,61 $ de anul trecut. Clienții aduc mai mulți bani; cheltuielile cresc mai repede decât veniturile.
Venituri 4,233 mld. $, EPS ajustat 7,68 $ și numerar liber 1,479 mld. $. Ghidaj peste consens; prima ședință după raport +4,51%.
Visa încheie anul fiscal cu venituri trimestriale de 12,1 mld. $, +13%, și profit ajustat de 3,48 $ pe acțiune. Plățile și tranzacțiile internaționale susțin creșterea; dividendul urcă cu 16%.
Venituri 12,642 mld. $ și EPS GAAP 4,81 $, peste consens. Ghidaj majorat; −1,90% la prima închidere după raport.
Venituri 104,62 trilioane KRW și profit operațional 83,33 trilioane, cu 8,6% peste estimarea ponderată. ADS +13,30% în prima ședință SUA după raport.
Venituri de 4,31 mld. $, în creștere cu 61%, și profit ajustat de 2,21 $ pe acțiune. Cererea pentru centre de date se vede și în profit, iar Vertiv își ridică țintele pentru 2026.
Venituri 127,58 mld. $ (+25%), Google Cloud +103%, EPS GAAP 2,12 $. Numerar liber −9,07 mld. $. Analiza completă explică Search, costul AI și reacția acțiunii.
Venituri 4,106 mld. $, EPS ajustat 1,00 $. Contractele cresc, dar ghidajul cRPO și marjele cer atenție. −26,95% la închiderea primei ședințe după raport.
Venituri 20,682 mld. $, EPS ajustat 7,20 $ și comenzi 78,1 mld. $. Ghidaj menținut; reacție −8,08% intraday, 29 octombrie, 19:26 RO.
Venituri de 201,94 mld. $ și EPS de 1,89 $, ușor sub consens. AWS crește cu 39,3%, profitul operațional cu 61%. Investițiile duc numerarul liber pe 12 luni la −42,36 mld. $.
Venituri 16,513 mld. $ și EPS ajustat 0,52 $, peste consens. Servere +78%, dar ghidajul Q4 indică EPS ajustat de 0,25 $ și marjă brută de 38%.
Venituri 11,031 mld. $, EPS ajustat 49,51 $ și numerar liber ajustat 5,696 mld. $. Ghidaj Q2 peste reperul de consens; split 8-la-1 anunțat. Cifrele pe acțiune sunt pre-split.
Nicio raportare nu corespunde căutării. Poți căuta compania și în lista celor 100 de mai jos.
Mai aproape de cifre
Așteptările înainte de raport și concluziile după publicare. Estimările analiștilor și țintele companiei sunt precizate lângă cifre.
Ce urmărim
Cererea crește rapid, dar prețurile nete scad. Explicăm de ce Lilly ridică vânzările estimate, iar EPS-ul anual ghidat coboară ușor.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri | 17,60 mld. $ · Q3 2025 | 22,42 mld. $ | 24,40 mld. $ |
| EPS ajustat | 7,02 $ · Q3 2025 | 5,60 $ | 7,48 $ |
| Venituri estimate 2026 | 85–87 mld. $ · ghidaj anterior | — | 91–92 mld. $ |
| EPS ajustat estimat 2026Îmbunătățire operațională de 4,07 $/acțiune, compensată de 4,57 $ costuri IPR&D în Q3. | 35,50–36,50 $ · anterior | — | 35–36 $ |
Raportare puternică: venituri +39%, Mounjaro +65%, Zepbound +49%. Ghidajul de vânzări urcă cu 5,5 mld. $ la mijlocul intervalului. EPS-ul ajustat include costuri mari de cercetare cumpărată. Cotație: 1.370,71 $, față de 1.288,30 $ înaintea raportului; ședință în curs.
+6,40% · intraday, 29 oct., 17:27 RO% după raportCe urmărim
Plățile și serviciile cresc. Urmărim de ce numerarul pe nouă luni nu ține pasul cu profitul și cât se plătește pentru această creștere.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri | 8,60 mld. $ · Q3 2025 | 9,66 mld. $ | 9,81 mld. $ |
| EPS ajustat | 4,38 $ · Q3 2025 | 5,17 $ | 5,31 $ |
| Marjă operațională GAAP | 58,8% · Q3 2025 | — | 59,8% |
| Numerar liber calculat · 9 luniFlux operațional minus echipamente și software capitalizat; nu trimestrial. | 11,72 mld. $ | — | 10,72 mld. $ |
Venituri +14%, servicii +19% și EPS ajustat peste consens. Marja se îmbunătățește, dar numerarul operațional pe nouă luni scade. Cotație datată: 637 $, față de 610,31 $ înaintea raportului; ședința este în curs.
+4,37% · intraday, 29 oct., 16:49 RO% după raportCe urmărim
Dacă revenirea clienților se transformă în numerar după dividend și investiții. Frontier mărește baza de fibră, dar achizițiile, spectrul și datoria cer bani separat de FCF raportat.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| VenituriSerii recalculate de Verizon; nu este o comparație cu un consens verificat înainte de raport. | 34,25 mld. $ | — | 34,31 mld. $ |
| EPS diluat GAAP | 0,92 $ | — | 1,25 $ |
| Abonați noi net, telefonie postpaid | 184.000 | — | 406.000 |
| Numerar liber (FCF)CFO minus capex; achizițiile și spectrul nu sunt incluse. | 6,43 mld. $ | — | 7,80 mld. $ |
Ghidajele pentru abonați, EPS ajustat și FCF au fost ridicate. Dividendul plătit în primele 9 luni este acoperit de 2,05 ori din FCF, însă achizițiile și spectrul consumă bani suplimentar. «Mixt» este evaluarea noastră a afacerii și bilanțului, nu un calificativ de depășire a consensului.
Ce urmărim
Celestica vinde tot mai multe echipamente pentru AI și așteaptă venituri de 40 mld. $ în 2027. Ca să ajungă acolo, trebuie însă să plătească fabrici și componente înainte să încaseze de la clienți. Aici merită urmărit câți bani îi mai rămân.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| VenituriIntervalul este ghidajul anterior al companiei pentru T3, nu consensul analiștilor. | 4,70 mld. $ | 5,25–5,55 mld. $ | 5,83 mld. $ |
| EPS ajustatIndicator non-GAAP; comparație cu ghidajul companiei. EPS diluat GAAP raportat: 3,26 $. | 2,54 $ | 2,88–3,08 $ | 3,30 $ |
| Marjă operațională ajustatăNon-GAAP; așteptarea companiei la mijlocul intervalelor de venituri și EPS. Marja GAAP: 7,9%. | 8,2% | 8,4% | 8,5% |
| Numerar liber (FCF)Flux operațional minus investițiile nete în active fixe; ghidajul anual FCF a fost redus de la 600 la 460 mil. $. | 147,1 mil. $ | — | 127,5 mil. $ |
Celestica a vândut și a câștigat pe acțiune, ajustat, mai mult decât estimase compania. Pentru 2027, conducerea așteaptă 40 mld. $ venituri, un profit ajustat pe acțiune de 21,50 $ și o marjă ajustată de 9%. Partea mai puțin bună este că estimează mai puțini bani rămași în 2026, iar în 2027 vrea să cheltuiască 1,5–2 mld. $ pe fabrici și echipamente. De aici rezultatul mixt: afacerea crește frumos, dar are nevoie de tot mai mulți bani ca să țină pasul. Raportul a fost publicat după închiderea din 26 octombrie, așa că mișcarea acțiunii din acea zi a avut loc înainte de rezultate.
Ce urmărim
SoFi atrage mai mulți clienți și câștigă mai mult, dar ne uităm și la ce se întâmplă după ce acordă un credit: oamenii își plătesc ratele? Contează și revenirea diviziei de tehnologie, care încă are venituri sub cele de anul trecut.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri nete GAAP+44% față de T3 2025. Veniturile ajustate sunt 1,371 mld. $. | 1,219 mld. $ | — | 1,385 mld. $ |
| Profit pe acțiune diluatăGAAP și ajustat coincid după rotunjire; în T3 2025 erau 0,11 $. | 0,12 $ | — | 0,18 $ |
| Profit net GAAPFață de 139,4 mil. $ în T3 2025. | 156,6 mil. $ | — | 241,0 mil. $ |
| Membri+35% față de T3 2025; număr cumulativ de membri, nu utilizatori activi lunar. | 15,8 milioane | — | 17,1 milioane |
| Technology Platform · venituri+3% față de T2, dar −24% față de T3 2025, după plecarea unui client mare. | 84,5 mil. $ | — | 87,4 mil. $ |
SoFi are mai mulți clienți, iar veniturile și profitul cresc. Conducerea a ridicat ținta de venituri ajustate pentru 2026 la 5,04 mld. $, de la 4,75–4,85 mld. $, și pe cea de profit ajustat pe acțiune la 0,61 $, de la 0,60 $. Pentru 2027 vorbește despre 6,4 mld. $ venituri ajustate și 0,90 $ pe acțiune. Partea care cere răbdare este tehnologia: veniturile diviziei sunt încă sub anul trecut. Iar pentru a judeca toată creșterea, trebuie să vedem și cât de bine se încasează creditele.
Ce urmărim
Robinhood atrage mai mulți bani și are venituri record, deși crypto a mers mai slab. Întrebarea este cât din această creștere ajunge la acționari: profitul pe acțiune a scăzut față de anul trecut.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri nete+12% față de T3 2025. Comparația din coloana anterioară este cu T2 2026. | 1,308 mld. $ | — | 1,424 mld. $ |
| Profit pe acțiune diluată GAAPÎn T3 2025 era 0,61 $. Profitul ajustat pe acțiune este 0,60 $, o măsură diferită. | 0,62 $ | — | 0,51 $ |
| Profit net consolidat GAAPFață de 556 mil. $ în T3 2025; din totalul actual, 468 mil. $ revin Robinhood. | 573 mil. $ | — | 476 mil. $ |
| Venituri din tranzacțiiOpțiunile și contractele pe evenimente au compensat scăderea veniturilor din crypto. | 776 mil. $ | — | 867 mil. $ |
| Venituri nete din dobânzi+7% față de T2, dar −9% față de T3 2025. | 389 mil. $ | — | 415 mil. $ |
Clienții au adus net 15,7 mld. $, iar abonații Gold au ajuns la 5,2 milioane. Dar veniturile record nu s-au transformat în profit record: cheltuielile au crescut mai repede decât veniturile, iar reevaluarea unor investiții și taxele au apăsat pe rezultat. Profitul ajustat pe acțiune este 0,60 $, după eliminarea anumitor elemente din rezultatul GAAP. Robinhood crește; acum vrem să vedem cât de stabil rămâne acest câștig când oamenii tranzacționează mai puțin. Ultima cotație verificată în tranzacțiile de după închidere este 87,34 $, față de închiderea de 94,56 $ din 27 octombrie.
−7,63% în after-hours · 28 oct., 01:59, ora RomânieiCe urmărim
Azure a crescut cu 48%, peste ghidaj. Urmărim dacă accelerația promisă pentru Q2 și încasările pot susține investițiile tot mai mari.
Radar: 6 din 6| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Veniturighidajul Microsoft: 89,85–90,95 mld. $ | 90,0 mld. $ (+18%) | 90,6 mld. $ | 92,28 mld. $ |
| EPS ajustatconsens FactSet de 4,71 $ păstrat din avanpremiera din 28 oct.; analiza folosește consensul MarketBeat de 4,72 $ | 4,74 $ (ajustat, +23%) | 4,71 $ | 4,89 $ ajustat |
| Creșterea Azureghidajul anterior al Microsoft, la curs constant | +43% | 44–45% | 48% la curs constant |
| Capexsub ghidaj din cauza întârzierilor de capacitate; plățile efective PP&E au fost 39,37 mld. $ | ~41 mld. $ (cu leasing) | peste 50 mld. $ | 45,2 mld. $ cu leasinguri |
Azure +48%, venituri și EPS ajustat peste așteptări. Numerar liber 18,63 mld. $, cu 27% mai mic. Q2: Azure +49–50% la curs constant. Cotație datată: 550 $, față de închiderea de 531,01 $.
+3,58% · premarket, 29 oct., 11:19 RO% după raportCe urmărim
Cloud își dublează veniturile, dar Search și profitul operațional sunt sub consens. Investițiile depășesc numerarul produs de afacere.
Radar: 6 din 6| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri | 119,80 mld. $ | 127,91 mld. $ | 127,58 mld. $ |
| EPS diluat GAAPT2 include câștiguri excepționale din investiții; T3 include un efect negativ de 0,55 $. Bazele consensului EPS nu sunt suficient de clare pentru comparație. | 9,11 $ | — | 2,12 $ |
| Google Cloud | 24,77 mld. $ | 29,10 mld. $ | 30,71 mld. $ |
| Profit operațional | 40,77 mld. $ | 43,16 mld. $ | 40,58 mld. $ |
| Numerar liber | −5,86 mld. $ | — | −9,07 mld. $ |
Cloud +103% și profit operațional +30% an/an, dar Search și profitul operațional sunt sub așteptări. Capexul de 51,36 mld. $ depășește numerarul operațional de 42,29 mld. $. GOOGL era la 290,59 $, față de închiderea de 324,89 $; ședința normală din 29 octombrie nu începuse.
-10.56% premarket · 29 octombrie, 10:00, ora RomânieiCe urmărim
Dacă AWS își păstrează creșterea de ~35% și dacă marjele țin fără câștigurile unice din T2. Amazon a ridicat deja capexul pe 2026 la ~220 mld. $; o nouă creștere ar fi un semnal pentru toată piața.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Vânzărighidajul Amazon: 197–202 mld. $ | 200,6 mld. $ (+20%) | 202 mld. $ | 201,94 mld. $ (+12,1%) |
| Profit pe acțiuneT2 a inclus un câștig mare din participația la Anthropic | 5,75 $ | 1,96 $ | 1,89 $ |
| AWSestimare de piață | 42,2 mld. $ (+37%) | ~+35% | 45,98 mld. $ (+39,3%) |
| Profit operaționalghidajul Amazon | 27,5 mld. $ | 22,5–26,5 mld. $ | 28,08 mld. $ |
| Capexghidaj pentru 2026: ~220 mld. $ | 54,2 mld. $ (cu leasing) | — | 77,26 mld. $ cash brut în Q3 |
AWS accelerează și marja operațională este record. Veniturile și EPS-ul sunt ușor sub consens; numerarul liber pe 12 luni ajunge la −42,36 mld. $. Cotație verificată 228,40 $, față de închiderea de 243,79 $; sesiunea extinsă este în curs.
−6,31% după închidere · 29 oct., 23:21 RO% după raportCe urmărim
Dacă cererea pentru alimentarea și răcirea centrelor de date se transformă în vânzări și profit, pe măsură ce Vertiv își mărește capacitatea.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri+61% față de T3 2025 | — | — | 4,31 mld. $ |
| Profit pe acțiune · GAAP | — | — | 1,95 $ |
| Profit pe acțiune · ajustat+78% față de T3 2025 | — | — | 2,21 $ |
| Marjă operațională · ajustată+2,9 puncte procentuale an/an | — | — | 25,2% |
Cererea este foarte puternică: comenzile organice au crescut cu peste 100%, iar veniturile cu 61%. Mai important, profitul ajustat pe acțiune a crescut și mai repede, cu 78%. Vertiv ridică țintele pentru 2026; acum trebuie să livreze comenzile fără să piardă avantajul câștigat la marje.
Ce urmărim
Dacă vânzările cresc și prin volum, nu doar prin scumpiri, și dacă marjele rezistă.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri+7,4% an/an; +3,6% peste consens | 12,455 mld. $ | 12,92 mld. $ | 13,380 mld. $ |
| Profit pe acțiune · GAAP+8% an/an | 0,86 $ | — | 0,93 $ |
| Profit pe acțiune · comparabil+11% an/an; +3,4% peste consens | 0,82 $ | 0,88 $ | 0,91 $ |
| Volume vândutefață de T3 2025 | — | — | +5% |
Coca-Cola vinde mai multe băuturi, nu doar mai scumpe: volume +5%, venituri +7% și EPS comparabil +11%. Ghidajul anual urcă. Analiza completă explică numerarul, dividendul, stagnarea din America de Nord și evaluarea la prețul verificat.
Ce urmărim
Dacă volumul mai mare de plăți se vede în venituri și profit și dacă serviciul de plată PayPal își accelerează creșterea.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri+2% față de T3 2025 | — | — | 8,58 mld. $ |
| Profit pe acțiune · GAAPde la 1,30 $ în T3 2025 | — | — | 1,25 $ |
| Profit pe acțiune · ajustat+8% an/an | — | — | 1,45 $ |
| Volumul plăților+6% an/an | — | — | 487,14 mld. $ |
Plățile procesate cresc cu 6%, dar veniturile doar cu 2%. Profitul ajustat pe acțiune urcă la 1,45 $, ajutat și de numărul mai mic de acțiuni: profitul net ajustat, în valoare totală, a scăzut cu 3%. PayPal ridică ținta anuală pentru profitul ajustat pe acțiune, însă revenirea creșterii veniturilor rămâne importantă.
Ce urmărim
Dacă oamenii continuă să cheltuie, iar plățile internaționale susțin veniturile și profitul Visa.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri nete+13% față de T4 fiscal 2025 | 10,724 mld. $ | 12,09 mld. $ | 12,139 mld. $ |
| Profit pe acțiune · GAAP | — | — | 3,19 $ |
| Profit pe acțiune · ajustat | 2,98 $ | 3,44 $ | 3,48 $ |
| Venituri nete · an fiscal+15% față de anul fiscal 2025 | — | — | 45,9 mld. $ |
Venituri de 12,139 mld. $ și EPS ajustat de 3,48 $, puțin peste consens. Plățile transfrontaliere cresc cu 14%, dar stimulentele pentru clienți cu 21%. Analiza completă explică numerarul, ghidajul și evaluarea.
Ce urmărim
Cât din creștere vine din capacitate livrată, cât din preț și mix, și cum se transformă în numerar.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri | 2,629 mld. $ | 4,11 mld. $ | 4,233 mld. $ |
| EPS ajustat | 2,61 $ | 7,40 $ | 7,68 $ |
| Numerar liber | 427 mil. $ | — | 1.479 mil. $ |
Venituri +61%, EPS ajustat +194% și numerar liber record. Ghidajul următor este peste consens. Analiza explică HAMR, marjele și evaluarea STX la 705,74 $; reper intraday 29 octombrie, 19:01 RO.
+4,51% · prima ședință după raport, 28 oct.% după raportCe urmărim
Transformarea comenzilor în livrări, marjele fără recuperări de tarife și numerarul industrial.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri | 17,638 mld. $ | 20,58 mld. $ | 20,682 mld. $ |
| EPS ajustat | 4,95 $ | 7,12 $ | 7,20 $ |
| Comenzi nelivrate | 39,9 mld. $ | — | 78,1 mld. $ |
Venituri +17% și EPS ajustat +45%. Depășire mică a consensului; EPS include 0,21 $ recuperări de tarife. Ghidaj anual menținut. Analiza explică energia, bilanțul și evaluarea la 655,75 $.
−8,08% · 29 oct., 19:26 RO · intraday% după raportCe urmărim
Serverele, revenirea marjelor și pierderile fabricilor. Analiză adăugată după publicarea rezultatelor.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri | 13,653 mld. $ | 16,48 mld. $ | 16,513 mld. $ |
| EPS ajustat | 0,23 $ | 0,40 $ | 0,52 $ |
| Ghidaj Q4 · EPS ajustat | — | 0,44 $ | 0,25 $ |
Serverele cresc cu 78%, dar ghidajul pentru Q4 este sub consens. Analiza separă profitul, numerarul susținut de parteneri și efectul diluării.
−19,65% după închidere · 29 oct., 23:35 RO% după raportCe urmărim
Durata marjelor NAND, creșterea centrelor de date și numerarul fără avansuri. Analiză adăugată după publicare.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri | 2,308 mld. $ | 10,70 mld. $ | 11,031 mld. $ |
| EPS ajustat · pre-split | 1,22 $ | 47,15 $ | 49,51 $ |
| Numerar liber ajustat | 0,448 mld. $ | — | 5,696 mld. $ |
Creștere puternică în centre de date, marjă brută ajustată 85,1% și ghidaj peste reperul de consens. Analiza explică numerarul, contractele și splitul 8-la-1.
−1,98% după închidere · 29 oct., 23:45 RO% după raportCe urmărim
Contractele AI, marjele și costurile achizițiilor. Analiză adăugată după raportare.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri | 3,407 mld. $ | 4,090 mld. $ | 4,106 mld. $ |
| EPS ajustat | 0,95 $ · recalculat | 1,02 $ | 1,00 $ |
| cRPO · curs constant | — | +20% · ghidaj propriu | +21% |
Venituri ușor peste consens, EPS ajustat puțin sub. Ghidajul cRPO coboară la 18,5% pentru Q4, iar marjele rămân sub presiune.
−26,95% la închidere · 29 octombrie% după raport| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Profit operațional | 11,38 trilioane KRW | 76,70 trilioane KRW | 83,33 trilioane KRW |
Marjă operațională aproape 80%, profit peste estimarea ponderată și distribuții mari anunțate. Profitul net include pierderi valutare și din investiții.
+13,30% · prima închidere SUA după raport% după raportCe urmărim
Turbine, rețele și numerar. Adăugat după raportare.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri | 9,969 mld. $ | 11,990 mld. $ | 12,642 mld. $ |
| EPS GAAP | 1,64 $ | 4,03 $ | 4,81 $ |
Venituri și EPS peste așteptări, marje mai bune și ghidaj majorat. Fluxul liber include avansuri importante.
−1,90% · prima închidere după raport% după raportCe urmărim
Producție, marje și numerar. Adăugat după raportare.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Venituri | 23,270 mld. $ | 23,950 mld. $ | 24,188 mld. $ |
| EPS core | −7,47 $ | −0,25 $ | −0,34 $ |
Venituri ușor peste consens, dar pierdere core mai mare. Marja comercială se deteriorează față de Q2; redresarea numerarului cere timp.
−10,69% · prima închidere după raport% după raportCe urmărim
Fibră optică, marje și investiții. Adăugat după raportare.
| Indicator | Trimestrul trecut | Așteptări | Rezultat |
|---|---|---|---|
| Vânzări core | 4,272 mld. $ | 5,030 mld. $ | 5,081 mld. $ |
| EPS core | 0,67 $ | 0,88 $ | 0,91 $ |
Optica accelerează, marjele cresc și ghidajul Q4 depășește așteptările. Prețul acțiunii cere deja creștere susținută.
−1,13% · prima închidere după raport% după raport100 de companii urmărite
Raportat · T3 2026
Vânzările cresc cu 14,5%, însă creșterea comparabilă este 7%: diferența contează când judecăm ritmul afacerii. Profitul ajustat pe acțiune este 1,42 $, față de 0,53 $ GAAP. Abbott păstrează mijlocul intervalului anual de profit ajustat.
Raportat · T3 2026
Venituri de 201,94 mld. $ și EPS de 1,89 $, ușor sub consens. AWS crește cu 39,3%, profitul operațional cu 61%. Investițiile duc numerarul liber pe 12 luni la −42,36 mld. $.
Raportat · T3 2026
Venituri 11,662 mld. €, marjă brută 57,5% și EPS diluat 12,93 €. Profitul include reevaluarea Mistral AI; fluxul liber include avansuri. Prima închidere NASDAQ după raport: −3,94%.
Raportat · Q3 2026
Venituri 24,188 mld. $, peste consens; pierdere core −0,34 $, mai slabă decât −0,25 $ așteptat. Acțiunea închide ziua raportului la −10,69%.
Raportat · T3 2026
Venituri de aproximativ 30 mld. $, +3%, și profit GAAP de 0,91 $ pe acțiune. Fără costul de 1,2 mld. $ legat de autorități, profitul ajustat este 1,08 $. Veniturile din dobânzi cresc cu 8%, dar costul excepțional apasă rezultatul raportat.
Raportat · T3 2026
Intrări nete de 205 mld. $ și active administrate de 15.500 mld. $. Profitul ajustat pe acțiune este 15,93 $, față de 10,57 $ GAAP. Banii noi atrași și creșterea veniturilor de 19% arată că afacerea se extinde.
Raportat · T3 2026
Venituri 20,682 mld. $, EPS ajustat 7,20 $ și comenzi 78,1 mld. $. Ghidaj menținut; reacție −8,08% intraday, 29 octombrie, 19:26 RO.
Raportat · T3 2026
Venituri de 5,83 mld. $ și profit ajustat de 3,30 $ pe acțiune, peste estimările companiei. Celestica vede venituri de 40 mld. $ în 2027, dar extinderea fabricilor cere investiții mai mari.
Raportat · T3 2026
Venituri ajustate 13,285 mld. $, EPS ajustat 2,25 $ și ghidaj anual ridicat. Serviciile cresc; numerarul trimestrial scade. Raport publicat pe 20 octombrie, prima reacție −3,67%.
Raportat · T3 2026
Venituri 127,58 mld. $ (+25%), Google Cloud +103%, EPS GAAP 2,12 $. Numerar liber −9,07 mld. $. Analiza completă explică Search, costul AI și reacția acțiunii.
Raportat · T3 2026
Venituri nete 18,679 mld. USD, EPS 17,01 USD și ROE 18,7%. Equities +72% an/an, CET1 standardizat 12,4%. Prima reacție −0,23% pe 13 octombrie.
Raportat · T3 2026
Venituri record de 1,424 mld. $, +12%, dar profit GAAP de 0,51 $ pe acțiune, sub cele 0,61 $ de anul trecut. Clienții aduc mai mulți bani; cheltuielile cresc mai repede decât veniturile.
Raportat · T3 2026
Venituri 17,103 mld. $ și EPS ajustat 2,95 $, peste estimări. Software-ul accelerează, consultanța rămâne lentă, iar estimarea de flux liber crește. Raport din 21 octombrie; prima reacție +0,26% pe 22 octombrie.
Raportat · T3 2026
Venituri 16,513 mld. $ și EPS ajustat 0,52 $, peste consens. Servere +78%, dar ghidajul Q4 indică EPS ajustat de 0,25 $ și marjă brută de 38%.
Raportat · T3 2026
Venituri de 3,05 mld. $, +22%, și profit ajustat de 3,00 $ pe acțiune. Intervențiile cu sistemele companiei cresc cu 15%. Profitul GAAP scade la 1,49 $ pe acțiune din cauza unui acord juridic; cererea pentru chirurgie robotică rămâne puternică.
Raportat · T3 2026
Vânzări de 25,40 mld. $, +5,9%, dar profit ajustat de 2,59 $ pe acțiune, în scădere cu 7,5%. Profitul GAAP este doar 0,09 $, afectat de litigii și achiziții. Creșterea vânzărilor nu s-a transformat încă într-un profit mai mare.
Raportat · T3 2026
Venituri GAAP 50,172 mld. $, profit net 15,305 mld. $ și EPS 5,57 $; 5,75 $ fără pierderea pe titluri. CET1 standardizat 13,9%. Prima reacție −0,86% pe 13 octombrie.
Raportat · T3 2026
Volume +5%, venituri de 13,38 mld. $ și EPS comparabil 0,91 $, peste estimări. Ghidaj anual ridicat; analiza completă include dividendul și scenarii de preț.
Raportat · T3 2026
Vânzări de 20,7 mld. $, +11%, și profit de 7,97 $ pe acțiune. Portofoliul de comenzi ajunge la 292 mld. $. Numerarul liber este 3,0 mld. $, sub cele 3,3 mld. $ de anul trecut: comenzile mari trebuie transformate în livrări și încasări.
Raportat · Q1 FY2027
Venituri 8,219 mld. $, EPS ajustat 2,20 $ și marjă operațională ajustată 40,2%. Recorduri, dar surpriză mică și livrări limitate de componente. Prima reacție: −11,76% pe 22 octombrie, după raportul din 21 octombrie.
Raportat · T3 2026
Venituri de 64,60 mld. $, +26%, dar numai 3,83 $ profit GAAP pe acțiune, afectat de acordul legal. Investițiile mari au dus numerarul liber la −2,12 mld. $: reclamele cresc, însă extinderea AI consumă bani.
Raportat · T3 2026
Venituri de 20,34 mld. $ și profit de 3,03 $ pe acțiune, față de 2,80 $ cu un an înainte. Divizia de administrare a averilor a atras 232,4 mld. $ în active noi: creșterea bazei de clienți susține veniturile viitoare din comisioane.
Raportat · T3 2026
Profit ajustat de 1,24 $ pe acțiune, +9,7%, față de 2,28 $ GAAP. Compania adaugă 3,7 GW la portofoliul de proiecte contractate. Pentru ritmul afacerii, profitul ajustat este mai util decât saltul rezultatului contabil, influențat de ajustări.
Raportat · T3 2026
Venituri 12,874 mld. $, EPS GAAP 0,87 $ și marjă 34,6%. Estimarea pentru publicitate scade la 2,7 mld. $, Q4 sub consens; prima reacție −5,31% pe 21 octombrie.
Raportat · T1 fiscal 2027
În T1 fiscal 2027, veniturile scad cu 4%, la 11,2 mld. $, iar profitul pe acțiune este 0,48 $. Marja brută urcă la 42,8%, însă vânzările directe scad cu 8%. Redresarea marjelor începe să se vadă; revenirea vânzărilor mai are de așteptat.
Raportat · T3 2026
Venituri 4,106 mld. $, EPS ajustat 1,00 $. Contractele cresc, dar ghidajul cRPO și marjele cer atenție. −26,95% la închiderea primei ședințe după raport.
Raportat · T3 2026
Venituri de 25,27 mld. $, +5,6%, și profit ajustat core de 2,34 $ pe acțiune, +2%. Creșterea organică este 3,1%. PepsiCo vinde mai mult, dar profitul ajustat crește mai încet decât veniturile, iar afacerea din America de Nord mai are nevoie de investiții.
Raportat · T1 fiscal 2027
Q1 FY2027: venituri 23,276 mld. $ și EPS core 2,00 $, peste estimări. Volumele revin, dar marjele scad; ghidajul EPS rămâne neschimbat. Raport publicat pe 22 octombrie, în afara acestei săptămâni.
Raportat · T3 2026
Venituri de 8,58 mld. $, +2%, și profit ajustat de 1,45 $ pe acțiune, +8%. Profitul GAAP pe acțiune a scăzut la 1,25 $; creșterea indicatorului ajustat nu spune singură toată povestea.
Raportat · Q1 FY2027
Venituri 11,031 mld. $, EPS ajustat 49,51 $ și numerar liber ajustat 5,696 mld. $. Ghidaj Q2 peste reperul de consens; split 8-la-1 anunțat. Cifrele pe acțiune sunt pre-split.
Raportat · T3 2026
Venituri de 1,385 mld. $ și profit net de 241 mil. $. SoFi ridică țintele pentru 2026; divizia de tehnologie încă scade față de anul trecut.
Raportat · T3 2026
Venituri 14,575 mld. $, +161%, și EPS GAAP 0,35 $. Starlink și infrastructura AI accelerează; investițiile Q3 sunt 19,593 mld. $. Raport din 20 octombrie; prima reacție +7,79% pe 21 octombrie.
Raportat · T3 2026
Venituri de 28,05 mld. $, aproape neschimbate, și profit ajustat de 0,48 $ pe acțiune. Profitul net GAAP a coborât cu 43%, la 787 mil. $. Marja auto s-a îmbunătățit, dar profitul întregii companii rămâne sub presiune.
Raportat · T3 2026
Venituri 46,72 mld. USD, EPS 4,60 USD pe ADR, marjă operațională 58,7%. Q4: venituri 52,3–54,3 mld. USD. Prima reacție −1,80% pe 15 octombrie.
Raportat · T3 2026
Venituri de 112,7 mld. $ și profit ajustat de 4,69 $ pe acțiune, față de 4,56 $ GAAP. UnitedHealth ridică ținta anuală de profit ajustat la cel puțin 20,50 $ pe acțiune. Perspectivele se îmbunătățesc; costurile medicale rămân de urmărit.
Raportat · T4 fiscal 2026
Visa încheie anul fiscal cu venituri trimestriale de 12,1 mld. $, +13%, și profit ajustat de 3,48 $ pe acțiune. Plățile și tranzacțiile internaționale susțin creșterea; dividendul urcă cu 16%.
Raportat · T3 2026
Venituri de 4,31 mld. $, în creștere cu 61%, și profit ajustat de 2,21 $ pe acțiune. Cererea pentru centre de date se vede și în profit, iar Vertiv își ridică țintele pentru 2026.
Raportat · T3 2026
Venituri de 34,31 mld. $, profit GAAP de 1,25 $ pe acțiune și numerar liber de 7,80 mld. $. Verizon ridică țintele pentru abonați și numerar liber; datoria și achizițiile continuă să consume resurse.
Analize publicate
Rezultate din săptămânile anterioare, cu analiza completă disponibilă.
Raportat · Q3 2026
Venituri nete 7,171 mld. USD, EPS ajustat 1,69 USD și intrări nete de bază 190,4 mld. USD. Prima reacție −2,73% pe 15 octombrie.
Analiza completă →